niedziela, 8 lipca 2012

Cygańskie klimaty w Siennicy Różanej (wideo)

Zespół Cygańskie Czary w Siennicy Różanej. Fot. Marta Szpinda


W sąsiedztwie stawów i drzew, w amfiteatrze w Siennicy Różanej wystąpił zespół "Cygańskie Czary". Był to ich pierwszy występ w tym miejscu. Na pewno nie ostatni...

Pierwszego lipca w Siennicy Różanej można było podziwiać Elenę Rutkowską - główną gwiazdę rewii estradowej „ Cygańskie Czary”. Zespół przyjechał na zaproszenie organizatora Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego, Franciszka Piątkowskiego. Grupa Eleny gościła w Siennicy po raz pierwszy. Wokalistka zachwycona gościnnością mieszkańców zapowiedziała, że chętnie przyjmie kolejne zaproszenie.

Rewia odbyła się w miejscowym amfiteatrze. Mieszkańcy Siennicy i okolic mieli okazję podziwiać śpiew Eleny Rutkowskiej, jej zagranicznych kolegów z zespołu oraz taniec dziewczyn - Wioletty, Kathariny i Kingi. Tancerki, jak i sama wokalistka były ubrane w długie cygańskie suknie zgrabnie odsłaniające dekolt. Ozdobione dużą ilością cekinów, kolorowych paciorków i innych ozdób, wprowadzały widzów w bajkowy klimat.

- Bardzo mi się podobają te stroje, wszystko tak pięknie się błyszczy – mówi pani Ania, mieszkanka Siennicy Różanej.

Już po paru minutach publiczność poczuła cygański klimat. Ludzie śpiewali i tańczyli razem z zespołem. Nawet u najbardziej opornych dało się zauważyć rytmiczne podrygiwanie stopą, czasem nawet subtelne klaskanie.

- Liczę że jeszcze kiedyś do nas przyjadą - z nadzieją w głosie powiedziała po występie pani Magda, która przyjechała na koncert z sąsiedniej wsi.

Eliza Jastrzębska
fot. Marta Szpinda
wideo Michał Olech, Katarzyna Niedziela
Widownia podczas koncertu w siennickim amfiteatrze
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz